Neurorehabilitációs fejlesztés a szegedi neurológián

2015. július 2. | Aktuális, Kiemelt, Tudomány

Európai Uniós támogatással jelentős fejlesztések valósultak meg a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Szent-Györgyi Albert Klinikai Központjának pszichiátriai és neurológiai klinikáján. A több mint 670 millió forintos beruházásnak köszönhetően nagy mértékben javultak az ellátás körülményei

Prof. dr. Szabó Gábor, az egyetem rektora az egyik helyszínen tartott projektzáró eseményen hangsúlyozta: a beruházással olyan korszerű neurológiai rehabilitációs részleg jött létre, amelyhez hasonló az országban eddig csak Budapesten volt. Nagyon fontos, hogy a betegeknek az akut ellátás után a lakóhelyükhöz minél közelebb legyen lehetőségük a rehabilitációra, ezért nagyon jó lenne, ha minél több hasonló ellátóegység jönne létre – mondta. A fejlesztések közül a pszichiátriai és az addiktológiai korai rehabilitációt, valamint e területen a járóbeteg-ellátó hálózat fejlesztését a pszichiátriai klinikán, a súlyos koponya- és agysérültek rehabilitációját pedig neurológiai klinikán megvalósított fejlesztések szolgálják. Mindkét részleg korszerű eszközöket, berendezéseket is kapott.

Prof. dr. Vécsei László, a neurológiai klinika igazgatója arról számolt be, hogy a klinika negyvenágyas neurorehabilitációs osztályán kialakítottak egy hiánypótló, tízágyas részleget, amely ellátja a dél-alföldi régió súlyos koponya- és agysérült betegeinek rehabilitációját.

Amint az MTI összefoglalta, a projekt keretében a Szegedi Tudományegyetem mint konzorciumvezető és tizenegy partnere a Dél-Alföldi Operatív Program (DAOP) keretében több mint 2,5 milliárd forint értékű fejlesztést hajtott végre. A fejlesztések a Dél-Alföldön 14 projekthelyszínen, 5 rehabilitációs szakterületen és a hospice területén valósultak meg.

Scroll to top