Országos műhelyhálózat segíti a mozgássérült emberek életét

2011. január 28. | Aktuális

Magyarország hét régiójában nyíltak segédeszköz átalakító műhelyek a Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központja (MEREK) európai uniós projektjének köszönhetően. Az egyes műhelyek országos hálózatként működnek majd tovább, amely a mozgássérült emberek életminőségét lesz hivatott javítani a segédeszközök és sporteszközök személyes igények szerinti átalakításával, valamint karbantartásával, javításával – adta hírül a Szegedi Napilap című internetes portál. A mozgáskorlátozott [&hellip

Magyarország hét régiójában nyíltak segédeszköz átalakító műhelyek a Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központja (MEREK) európai uniós projektjének köszönhetően.

Az egyes műhelyek országos hálózatként működnek majd tovább, amely a mozgássérült emberek életminőségét lesz hivatott javítani a segédeszközök és sporteszközök személyes igények szerinti átalakításával, valamint karbantartásával, javításával – adta hírül a Szegedi Napilap című internetes portál.

A mozgáskorlátozott embereknek már nem kell beérniük a sorozatgyártott, gyakran kényelmetlen segédeszközökkel. A MEREK műhelyeiben szakemberek segítségével adaptálhatóak, vagyis egyéni igényeik szerint átalakíthatóak segédeszközeik (kerekesszékek, járókeretek, sporteszközök). Az ehhez szükséges felmérésekben ortopéd és rehabilitációs szakorvosok, gyógytornászok, mozgásterapeuták vesznek részt, és a Magyarországon is bevezetésre kerülő FNO (Funkcióképesség, Fogyatékosság és Egészség Nemzetközi Osztályozása) módszert alkalmazzák. A műhelyekben az érdeklődők tájékoztatást kaphatnak a helyi munkavállalást segítő szervezetekről, valamint a régióban található, mozgássérült embereket segítő kezdeményezésekről is.

2011-től egyre több mozgássérült ember veheti igénybe lakóhelyéhez közel ezeket a szolgáltatásokat az ország minden táján, ugyanis a MEREK Guruló elnevezésű projektje révén 2011-re hét régióban nyílhattak meg adaptáló műhelyek Magyarországon: Budapesten, Szombathelyen, Mórahalmon, Miskolcon, Kaposváron, Nyíregyházán és Székesfehérváron.

A 2008-ban elindított, TÁMOP 1.4.2-07/1-2008-0001 „Mozgássérült emberek foglalkoztatását, önálló életvitelét segítő eszközfejlesztő műhely és szolgáltatási hálózat” című projekt keretén belül kialakított országos hálózat Magyarországon újdonságnak számít, külföldön viszont már régóta működnek ilyen jellegű műhelyek.

 

Scroll to top